بیا تا بدانیم

(تاریخی،سیاسی،مذهبی،فرهنگی)

بیا تا بدانیم

(تاریخی،سیاسی،مذهبی،فرهنگی)

جهاد نکاح از نگاهی دیگر!


بدون شک درباره‌ی مقوله‌ی دروغین جهاد نکاح چیزهائی شنیده‌اید، مسئله‌ای که سکولارها و ملحدین آن‌را بهانه‌ای برای طعنه زدن به دین اسلام و اتهام‌زنی به مسلمین قرار داده‌اند و برچسبِ داشتن اندیشه‌ی جنسی و نگاه تحقیرآمیز به زن را به آنان چسباندند!


با اینکه افسانه‌ی فتوای جهاد نکاح [1]، خرافه‌ای بیش نیست که در زمانی شایع شده که انتقال شایعات به آسانی انجام می‌گیرد، اما افراد ضعیف النفس آنرا بهانه‌ای برای دشنام دادن به دین و پیروانش و طعنه زدن به زنان پاکدامن مسلمان قرار دادند. به همین دلیل ما از نگاهی دیگر، پرده از حقیقت پیروان این عقلیت در جنگ‌ها یا در حاشیه بحران‌های خانمان‌سوز بر می‌داریم.


۱. ژاپن

در اثناء جنگ دوم ژاپن و چین، ارتش ژاپن اقدام به احداث اولین مرکز زنان به منظور تامین نیاز جنسی سربازانش کرد و کار این مرکز، گردآوری زنان و دختران کره‌ای و حتی ژاپنی 16 سال به بالا، برای انجام فحشای اجباری بود.

http://www.awf.or.jp/e1/korea.html


چین مستنداتی ارائه کرد که ژاپن را بخاطر اجبار زنان به انجام فحشا با سربازانش در اثنای جنگ جهانی دوم محکوم می‌نمود، چنانکه تعداد آن زنان ۲۰۰ هزار نفر برآورد می‌شود.

https://www.theguardian.com/world/2014/apr/28/japan-second-world-war-brothels-papers-china


همچنین دخترانی را ربودند که سن آنها از ۱۱ سال بیشتر نبود، و منابع دیگری بیان می‌دارد که تعدادشان به ۳۰۰ هزار نفر رسیده است، و تمامی آن‌ها از آسیا بویژه زنان کره ای و چینی بودند.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/1061599.stm


همچنین موزه‌ی جنگ در بریتانیا خبری درباره دختران چینی و مالزیایی منتشر نمود که از طرف ژاپن به بردگی جنسی گرفته شده بودند.

http://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205208397


و در سال ۱۹۹۳میلادی، حکومت ژاپن به دست داشتن سربازان خود در سربازگیری اجباری جنسی زنان اعتراف کرد پس از آنکه عده‌ای از زنان کره‌ای، شکایتی قضائی ضد ژاپن اقامه نمودند و بیانیه‌ی حکومت، (کونو) نامیده شد.

http://www.mofa.go.jp/policy/women/fund/state9308.html


سایت‌های خبری، کلیپی مستند از "زنان برده جنسی" منتشر کردند که مجبور به عمل انجام فحشا برای سربازان ژاپنی در اثنای جنگ جهانی دوم شده بودند.

https://www.youtube.com/watch?v=GIC481VxVlE


و این فیلم نیز مربوط به روزنامه بریتانیایی Mirror است:

http://www.mirror.co.uk/news/world-news/sex-slaves-used-soldiers-world-10747035


۲. روسیه

تجاوزات جنسی در آلمان در جنگ جهانی دوم بسیار فاجعه‌بار و بی‌سابقه است، و کیست که نداند هنگام ورود نیروهای وحشی روسیه به آلمان، تجاوزات بی شمار و وحشیانه‌ای در برلین رخ داد، چنانچه حدوداً به ۲ میلیون زن و حتی کودک تجاوز کردند که از ۸ تا ۸۰ سال را شامل می‌شدند و تعداد زیادی از آنان اقدام به خودکشی کردند، آن‌گونه که روزنامه‌ی The Gurdian نقل می‌کند:

https://www.theguardian.com/books/2002/may/01/news.features11


۳. آلمان

تعدادی از زنان آلمان از سوی ارتش نازی به منظور ارضای جنسی سربازان در پادگانهای آلمانی به بردگی جنسی گرفته شدند، که در همین راستا یکی از زنان زندانی سابق می‌گوید:

"به ما گفتند که شما در اردوگاهِ روسپی‌ها و ابزار کامجویی ما می‌باشید و اینکه آنها به خوبی ما را سیراب خواهند کرد و اگر رفتار خوبی داشته باشیم و وظایف خود را بخوبی انجام دهیم، اتفاقی برای ما نخواهد افتاد".

https://www.thelocal.de/20090228/17711


همچنین زنان روسی از طرف ارتش آلمان به بردگی گرفته شده و به فحشا برای سربازان مجبور گشتند، همانطور که در گزارشی از دادگاه نظامی بین المللی آمده است:

"در شهر سمولینسک روسیه، فرمانده آلمانی، روسپی‌خانه‌ای را در یکی از هتل‌ها افتتاح کرد و صدها تن از زنان و دختران را به آنجا فرستادند. زنان را با اجبار و با کشیدن موهای سر از خیابان به آنجا می‌کشاندند." [2]


۴. صربستان

در اثنای جنگ بوسنی، سپاهیان مجرم صرب، صدها زن مسلمان را ربودند، چنانکه یکی از زنان نجات‌یافته مسلمان از این فاجعه، صحنه‌ای سخت را برایمان به تصویر می‌کشد. پس از آن‌که او را به همراه زنان دیگر به هتلی بردند که برای تجاوزات شان اختصاص داده بودند، او می‌گوید:

"همه چیز را برای ما تدارک دیده بودند، دیگر کسی بعد از آن به ما تیراندازی نکرد. به ما نان، گوشت و آب دادند. و پس از دادن غذا، از ما خواستند که همراه آن‌ها به اتاق‌ها برویم. دو نفر از سربازان مرا به اتاق بالا بردند. هر دویشان مست بودند و بوی بدی می‌دادند و ریش بزرگ و کثیفی داشتند. می توانستم بوی شراب را از نفس‌هایشان استشمام کنم. از آنها سؤال کردم آیا یاسمین و میرینز -فرزندانش- را خواهم دید؟ یکی از آنها گفت: آری. سپس یکی از آن‌ها از من خواست که لباس‌هایم را دربیاورم... هر دو به من تجاوز کردند، و از آن روز به بعد تجاوزات شبانه روزی به مدت یک ماه ادامه داشت و متوقف نشد".

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/bosnia-war-crimes-the-rapes-went-on-day-and-night-robert-fisk-in-mostar-gathers-detailed-evidence-of-1471656.html

وزارت کشور بوسنی، تعداد زنان تجاوز شده را حدود ۵۰ هزار زن برآورد کرده است.


۵. ایالات متحده آمریکا

پیشتر، از زنان برده جنسی و اردوگاه‌هایی که ژاپنی‌ها برای ارضای جنسی سربازانشان دایر کرده بودند، سخن راندیم. زمانی که ژاپنی‌ها از کره خارج شدند و سربازان آمریکایی آنجا را اشغال کردند، همان اردوگاه‌ها را به منظور اطفای شهوت سربازان خود دایر کردند، اما این بار طی پیمان نامه‌ای بین ایالات متحده و کره جنوبی برای حمایتش از کره شمالی بود، چنانکه بر اساس آن، زنان کره‌ای با سربازان آمریکایی به انجام سکس و فحشا می‌پرداختند.

در همین راستا یک زن سرباز سابق کره‌ای می گوید:

"به گذشته که می‌نگرم، می‌بینم که جسمم ملک من نبوده، بلکه ملک حکومت و نیروهای آمریکایی بوده است".

http://www.nytimes.com/2009/01/08/world/asia/08korea.html?mcubz=1


علاوه بر موارد مذکور، رویدادهای تاریخی بسیار زیاد دیگری هستند که ذکرشان در این مجال نمی‌گنجد، و در آخر می‌پرسیم: چگونه می‌توان این تجاوزات و شهوترانی‌های افسار گسیخته‌ی جنسی ملحدین، مسیحیان و کمونیست‌ها را فراموش کرد؟

آیا این نکاح مقدس بود؟!


مراجع:

[1] منسوب به شیخ محمد عریفی است، که شخصاً با این گفته که:  "هرکس که آنرا تصدیق کند عقل ندارد"، تکذیب نمود.

[2] War crimes against women: prosecution in international war crimes tribunals by Kelly Dawn Askin, page 72

https://books.google.co.ma/books?id=ThfzGvSvQ2UC&pg=PA72#v=onepage&q&f=false 

[3] Ken Booth (6 December 2012). The Kosovo Tragedy: The Human Rights Dimensions. Routledge. p. 73

https://books.google.co.ma/books?id=e4MsBgAAQBAJ&pg=PA73&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false


تهیّه و تنظیم: «رد شبهات ملحدین»

96/4/4


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی