بیا تا بدانیم

(تاریخی،سیاسی،مذهبی،فرهنگی)

بیا تا بدانیم

(تاریخی،سیاسی،مذهبی،فرهنگی)

۵ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

فرگشت مد نظر آتئیست‌ها در حال تبدیل شدن به عاملی برای اثبات هدفمندی در پیدایش موجودات زنده✍سوال:


آیا از ابتدا مشخص بوده است که چه نوع موجودات زنده‌ای بر روی زمین ایجاد میشوند؟ یا موجودات زنده‌ای که اکنون روی زمین وجود دارند محصول تصادفات هستند و شانسی انتخاب شده‌اند؟ حامیان فرگشت همیشه معتقد بودند که از ابتدا مشخص نبوده چه نوع موجوداتی روی زمین شکل خواهد گرفت و موجودات زنده‌ای که اکنون روی سیاره‌ی زمین هستند, محصول جهش‌های تصادفی میباشند و از این رو ممکن بود جهش‌های تصادفی دیگری رخ دهد و به عنوان مثال عقاب و یا حتی انسان ایجاد نشوند و در عوض موجودات دیگری ایجاد شوند. اما در سال‌های اخیر دانشمندان به کشفیات شگفت‌انگیزی رسیده‌اند که در حال دگرگون کردن علم و تبدیل کردن فرگشت به عاملی برای اثبات وجود هدفمندی خیره کننده در پیدایش موجودات است. یکی از این شگفتی‌ها این است که دانشمندان به این نتیجه رسیده‌‌اند که تا حد بسیار زیادی از ابتدا مشخص بوده چه نوع موجودات زنده‌ای روی زمین شکل خواهند گرفت.به عنوان مثال ژورنال آکادمی علمی بریتانیا و ncbi با انتشار مقاله‌ای اعلام کردند:


Should the tape of life be replayed, would it produce similar living beings? A classical answer has long been ‘no’, but accumulating data are now challenging this view

recent observations suggest that there are predictable portions within life's tape and that evolution might not be as unpredictable as once thought 25 years ago.


🔹ترجمه:


اگر نوار زندگی را تکرار کنیم آیا مجددا همین موجودات زنده ی فعلی ایجاد میشوند؟ پاسخ کلاسیک به این سوال برای مدت طولانی "نه" بود, اما اطلاعات جدید بدست آمده این دیدگاه را به چالش کشید. مشاهدات اخیر نشان دادند که قسمت‌های قابل پیش بینی در نوار زندگی وجود دارد و تکامل ممکن است آنگونه که 25 سال پیش تصور میشد, غیرقابل پیش بینی نباشد


http://rsfs.royalsocietypublishing.org/content/5/6/20150057


به این مثال دقت کنید:


 وقتی یک تاس را پرتاپ میکنید ممکن است هر کدام از اعداد 1 تا 6 به طور شانسی انتخاب شود. حال تصور کنید یک تاس در دستتان هست و وقتی این تاس را 3بار پرتاب کنید به طور کاملا تصادفی به ترتیب اعداد 1 و 4 و 6 ظاهر شوند. اکنون اگر مجددا از شما بخواهند 3 بار دیگر همان تاس را بیندازید, چقدر احتمال دارد که دقیقا همان اعداد قبلی( یعنی 1 و 4 و 6) ظاهر شوند؟ مطمئنا پاسخ این است که به احتمال زیاد اعداد متفاوتی ظاهر میشوند و بعید است که دقیقا همان سه عدد قبل ظاهر شوند. حال تصور کنید شرایط به گونه‌ای است که اگر هزاران بار این تاس را به ترتیب 3 بار پرتاب کنید, هر دفعه دقیقا همان اعداد(یعنی 1 و 4 و 6) ظاهر میشوند! برداشت شما از اینکه هربار این تاس را 3 بار پشت سر هم پرتاب میکنید به طرز شگفت انگیز و عجیبی همیشه فقط همان 3 عدد ظاهر میشود چیست؟ دانشمندان در حال رسیدن به این نتیجه هستند که پیدایش موجودات زنده روی زمین  نیز همین‌گونه است. همانگونه که هر بار تاس را به ترتیب 3 بار پرتاپ میکردید همیشه همان 3 عدد یکسان می آمد, همین اتفاق برای موجودات زنده نیز رخ میدهد و هر بار حیات را آغاز کنیم مجددا همین موجودات زنده ایجاد خواهند شد. دقت کنید که طبق دیدگاه حامیان فرگشت پیدایش موجودات زنده تصادفی است و اگر زمان را به عقب برگردانیم ممکن بود جهش‌های دیگری رخ دهد و موجودات دیگری به وجود آیند. اما اکنون دانشمندان به این نتیجه رسیده اند همانگونه که هربار 3 بار تاس را می‌انداختید همیشه اعداد 1 و 4 و 6 ظاهر میشدند, اگر حیات دوباره آغاز شود نیز همیشه همین موجودات فعلی ایجاد خواهند شد. سایت علمی کوانتا(سومین سایت علمی معتبر جهان) نیز با انتشار مقاله‌ای اعلام کرد:


  اگر ما بتوانیم دوباره جهان را آغاز کنیم, آیا حیات مجددا همین گونه تکامل میابد؟ تعداد زیادی از زیست شناسان معتقد بودند: خیر, اگر نوار زندگی را تکرار کنیم ممکن است جهش‌های دیگری رخ دهند و شما را به مسیرهای دیگری ببرد. (اما) طبق نتایج جدید منتشر شده در ژورنال Science سلول‌های دسای( Desai’s yeast ) این باور را زیر سوال بردند


https://www.quantamagazine.org/20140911-evolutions-random-paths-all-lead-to-the-same-place/


پ.ن: در مورد تاس‌ها, هر شخصی به این نتیجه میرسد که با وجود اینکه پرتاب کردن تاس قائدتا باید یک امر تصادفی باشد, اما کسی شرایط را به گونه تعیین کرده است که همیشه فقط این 3 عدد یعنی 1 و 4 و6 ظاهر شوند. در مورد پیدایش موجودات زنده نیز همینگونه است. با وجود اینکه تصور میشد پیدایش موجودات زنده تصادفی و غیرقابل پیش بینی است, اما شرایط به گونه‌ای تعیین شده است که حتما همین موجودات زنده‌ی فعلی(از جمله انسان) ایجاد شوند و نه موجودات دیگری.


رد شبهات ملحدین


بسم الله الرحمن الرحیم 


حرکت‌های هماهنگ در نماز مسلمانان، می‌تواند دردهای کمر را کاهش دهد.
مجله International Journal of Industrial and System مقاله‌ای را با عنوان بالا منتشر نموده و در آن چنین آمده است:


تقریبا ۱.۶ میلیارد مسلمان در سراسر جهان وجود دارند که در شبانه روز پنج‌بار رکوع می‌کنند و به سجده می‌روند و رو به سوی شهر مقدس مکه در عربستان می‌نمایند که این کار جزئی از نماز اسلامی می‌باشد.


بر حسب آنچه این پژوهشگر دانشگاه بینگامتون ایالت نیویورک اظهار داشته است، مجموع حرکات بدنی‌ای که نمازگزاران مسلمان انجام می‌دهند، می‌تواند دردهای پایین پشت (کمر) را کاهش دهد، اگر که انسان بصورت منظم و با روشی درست به انجام آن بپردازد.


استاد محمد خصاونه، رئیس بخش مهندسی صنایع و علم رژیمی می‌گوید:

"معتقدیم که این حرکات، برای درمان دردهای کمر مؤثر است، درست مانند تاثیری که یوگا یا درمان فیزیکی به واسطه‌ی تمرینات ورزشی می‌گذارد..."


همراه محمد خصاونه، یک گروه کاری با ادیان متعدد مشغول کار هستند و همگی در آماده نمودن این پژوهش مشارکت نموده‌اند.

محمد خصاونه می‌گوید: "سلامتی جسمی تحت تاثیر عوامل اجتماعی، اقتصادی و شیوه‌ی زندگی و عامل دینی قرار دارد و علاوه بر آن، تحقیقات به ارتباط مستحکم نماز به این سلامتی و حرص بر شیوه زندگی با جسم سالم اشاره دارد."


او ادامه می‌دهد که "نماز می تواند نمازگزار را از فشارهای جسمی و نیز نگرانی خلاصی بخشد، کما اینکه این تحقیقات اشاره دارد به اینکه نماز یک درمان بالینی فعال برای اختلالات عصبی، عضلانی و جسمانی بشمار می‌رود."


این پژوهشگران، آمارهای متکی بر حرکات نمونه‌های بشری را بصورت دیجیتالی و مدرن توسط ابرکامپیوترها از مردان و زنان سالم هندی، آسیایی و آمریکایی به اضافه نمونه‌هایی از افراد مبتلا به درد کمر را تجزیه و تحلیل نمودند...


گروه پژوهش دریافتند که جزئی‌بودن رکوع در حالت وجود دردهای کمر دشوارتر به شمار می‌رود، اما به نسبت کسانی که از دردهای خفیف کمر رنج می‌برند، وضعیت صحیح جسم در حال رکوع می‌تواند درد را کاهش دهد.


و باز می افزاید:

"حداکثر فشاری که در اثنای حالات نماز ایجاد می‌گردد، بسیار کمتر از حد و مرز سلامتی است که بنیاد ملی بهداشت و سلامت مقرر داشته است، کما اینکه حرکت‌هایی که در نماز انجام می‌شود، می‌تواند به عنوان یک درمان بالینی سالم برای دردهای کمر قلمداد شود، چرا که انجام حرکت‌های مختلف بدنی به صورت دوره‌ای را می‌طلبد و نیز می‌تواند زوایای مناسب پشت و زانو را با تکیه بر سطح درد مشخص نماید."


ممکن است انجام نماز در حالت ایستاده برای کسانی که از دردهای شدید پشت رنج می‌برند امکان پذیر نباشد، اما طبق احکام شریعت اسلام، آن‌هایی که توان ادای نماز بصورت ایستاده را ندارند، می‌توانند به صورت نشسته یا در خوابیده آن را ادا کنند، اما در صورتی که می‌توانند نماز را ایستاده ادا نمایند، بایستی در حد توان بر این حالت بمانند، چون مفید می باشد، و از حیث فقهی تا زمانی که بتواند، باید بصورت ایستاده نماز را ادامه دهد.


"حالت سجده نیز انعطاف مفاصل را افزایش می‌دهد، و به اشخاصی که از دردهای کمر رنج می‌برند، توصیه می‌نماییم که اوقات بیشتری را در حالت سجده سپری نمایند."


منابع:


https://www.sciencedaily.com/releases/2017/03/170306154230.htm


(رد شبهات ملحدین)


علم و دانش باعث شد یکی از مشهورترین دانشمندان جهان به آفریدگار ایمان بیاورد.آلان ساندیک(Allan Sandage)


آلان ساندگ یکی از مشهورترین اخترشناسان است که حتی برخی او را "پدر علم نجوم نوین" نام می نهند، چون کاشف کوازارها یا دور اخترها(اختروش) است...


کما اینکه اولین کسیست که به برآوردی دقیق از قانون هابل و عمر کیهان رسیده است، همچنین دارنده جایزه کرافوود Crafood است که در علم نجوم معادل جایزه نوبل Nobel می باشد...


عجیب اینست که این مرد در یکی از مراحل زندگی اش آتئیست(ملحد) بوده و پس از گذران سال های زیاد از عمر خود در زمینه ی کیهان شناسی در مصاحبه با واشنگتن پست آمریکا اعلام کرد:


این علم و دانش من بود که باعث شد به این نتیجه برسم که جهان بسیار پیچیده تر از آن است که توسط علم توضیح داده شود. فقط توسط فراطبیعیت( ما فوق طبیعی) است که من توانستم معمای وجود و هستی را درک کنم.


It was my science that drove me to the conclusion that the world is much more complicated than can be explained by science," he says. "It is only through the supernatural that I can understand the mystery of existence."


و این جمله را که همانند پتکی بر سر ملحدین فرود آمده:


"علم، خدا را کشف کرده است" 


Science Finds God


منبع:


http://www.washingtonpost.com/wp-srv/newsweek/science_of_god/scienceofgod.htm


یکی از گفته‌های او در مصاحبه با نیویورک تایمز آمریکا که عقلانی اندیشیدن این دانشمند محترم را در برابر دقت آفرینش جهان و قوانین آن برای ما توضیح می دهد اینست که:


"من کاملا غیرممکن می دانم که این چنین نظمی(جهان هستی) از بی نظمی پیدایش یافته باشد، باید مبدأ سازماندهی کننده‌ای وجود داشته باشد, برای من خدا یک راز است, اما خدا توضیحی هست برای معجزه ی هستی یعنی: چرا چیزی بجای هیچ وجود دارد؟


I find it quite improbable that such order came out of chaos. There has to be some organizing principle. God to me is a mystery but is the explanation for the miracle of existence, why there is something instead of nothing.


منبع:


http://www.nytimes.com/1991/03/12/science/sizing-up-the-cosmos-an-astronomer-s-quest.html?pagewanted=all


منبع: رد شبهات ملحدین 


زنان کرایه ای کجا هستند

| دوشنبه, ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۲:۲۰ ب.ظ | ۰ نظر


 مطالب مقاله ی زیر به قلم شهید مطهری و از کتاب نظام حقوق زنان (صفحات 56و 57) می باشد .


1_پورنوگرافی 

"اگر می خواهید زن کرایه ای را ببینید و بردگی وی را بشناسید به اروپا و آمریکا سفر کنید و سری به کمپانیهای فیلمبرداری بزنید . تا ببینید زن کرایه ای یعنی چه ! ببینید کمپانیهای مزبور حرکات زن ،ژستهای زن ،اطوار زنانه ی زن و هنرهای جنسی زن را به معرض فروش می گذارند !!2_سینما و زنان.

"بلیطهایی که شما برای سینما و تآترها میخرید در حقیقت اجاره بهای زنان کرایه ای را می پردازید ،زنان مدتها تحت نظر متخصصان کارآزموده باید رموز تحریکات جنسی را بیاموزند ،بدن و روح و شخصیت خود را در اختیار یک موسسه پول درآوری قرار دهند برای اینکه مشتریان بیشتری برای آن موسسه پیدا کنند !!


3_کاباره 

"سری به کاباره ها بزنید ببینید زن چه شرافتی بدست آورده است برای اینکه مزد ناچیزی بگیرد . و جیب فلان پولدار را پرکند . چگونه باید همه ی حیثیت و شرافت خود را در اختیار مهمانان قرار دهد . 4_تبلیغات کالا 

"زن کرایه ای آن مانکن ها هستند که اجیر و مزدور فروشندگیهای بزرگ می شوند و شرف و عزت خود را وسیله ی پیشرفت و توسعه ی آنان قرار می دهند ، 


زن کرایه ای آن زنی است که برای جلب توحه مشتری برای یک موسسه ی اقتصادی باهزاران اطوار که اغلب تصنعی و برای انجام وظیفه ی مزدوری است روی صفحه ی تلویزیونی ظاهر می شود و به نفع یک کالای تجارتی تبلیغ می کند !"

______________________________✍آیا اسلام که جلوی مردان را گرفته است تا اینگونه بهره برداری هایی از زنان نکنند و خود زنان را به این اسارت آگاه و او را از تن دادن به آن منع کرده است مقام زن را پایین آورده است یا تفکر محکوم به حقارت الحادی شما ؟!


_____________________________


منبع: نقد الحاد و آتئیسمجامع‌ترین پاسخ به موضوع شراب و پایانی بر همه‌ی ادعاها در این زمینهدر این متن با استفاده از معتبرترین منابع علمی جهان عظمت قرآن را درباره‌ی موضوع شراب ثابت خواهیم کرد. در ابتدا باید بدانیم قرآن درباره‌ی شراب چه گفته است؟ خداوند در مورد شراب به پیامبر(ص) اعلام میکند:از تو درباره‌ی شراب و قمار میپرسند. بگو در آن‌ها گناه بزرگی است و منافعی هم برای مردم در بر دارند. اما گناه آن‌ها از سودشان بیشتر است. (سوره ی بقره آیه 219)✍ همانگونه که مشاهده میکنید خداوند اعلام کرده است که در شراب هم فوایدی وجود دارد و هم ضررهایی, اما ضررها از فواید آن بیشتر است. در واقع اگه دانشمندان فقط در شراب فواید دیدند و هیچ ضرری ندیدند, با قرآن در تناقض است. همچنین اگر دانشمندان در شراب فقط ضرر دیدند و هیچ فایده‌ای ندیدند باز هم با قرآن در تناقض است. تنها در صورتی جمله‌ی قرآن صد در صد درست است که دانشمندان در شراب هم فوایدی پیدا کنند و هم ضررهایی, به طوری که ضررها بیشتر از فواید باشد.🔹در مورد فواید به عنوان مثال سال 2002 سایت علمی Science Daily اعلام کردند مصرف شراب به نظر میرسد که برای ریه‌ها مفید است.


https://www.sciencedaily.com/releases/2002/05/020521072618.htmو یا سال 2000 و 2005 ژورنال نیچر در مقاله‌هایی اعلام کرد که مصرف شراب ممکن است در کاهش حمله‌ی قلبی بانوان و کاهش زوال ادراک تاثیر داشته باشد:


http://www.nature.com/news/2000/000511/full/news000511-4.html


http://www.nature.com/news/2005/050117/full/news050117-10.html
🎓 پس تا اینجا نیمه‌ی اول جمله‌ی قرآن که اعلام کرده بود در شراب فوایدی است کاملا تایید شده است. اکنون به سراغ نیمه‌ی دوم میرویم. "سازمان‌ اعتیاد آمریکا" در مورد ضررهای مصرف شراب اعلام کرد:مصرف متعادل و گاه گاه شراب به طور خلاصه باعث موارد زیر میشود


1: اختلال در حافظه


2: خاموشی(در مغز)


3: بی مبالاتی


4: اختلال در تصمیم‌گیری
مصرف همیشگی و یا مصرف زیاد شراب به طور خلاصه باعث موارد زیر میشود


1: کاهش اندازه ی مغز


2: ناتوانی در تفکر انتزاعی


3: از دست دادن توانایی ادراک بصری


4: سندروم ورنیکه کورساکوف( علائم این سندروم شامل گیجی و پریشانی روانی, فلج اعصاب حرکتی چشم, عدم توانایی راه رفتن و... است)


5: از دست دادن حافظه


6: از دست دادن دامنه‌‌ی حواس و دقت لینک سازمان اعتیاد آمریکا که ضررهای مصرف شراب را بیان کرده است


http://americanaddictioncenters.org/alcoholism-treatment/mental-effects/سایت علمی live science اواسط 2016 اعلام کرد که مصرف شراب باعث هفت نوع سرطان میشود


http://www.livescience.com/55497-does-alcohol-cause-cancer.html"آکادمی سرطان آمریکا" اعلام کرد که بعضی از افراد چنین می‌اندیشند که فقط مصرف زیاد شراب مضر است, اما مصرف شراب با سرطان معده, سرطان دهان و حنجره, سرطان کبد و مری, سرطان کلون و رکتوم, سرطان پستان, سرطان دهان و سرطان پانکراس رابطه‌ی مستقیم دارد


https://www.cancer.org/cancer/cancer-causes/diet-physical-activity/alcohol-use-and-cancer.html"انجمن تحقیقات سرطان بریتانیا" اعلام کرد هیچ محدوده‌ی امنی برای مصرف شراب وجود ندارد و مصرف شراب به هر میزانی با افزایش خطر سرطان رابطه‌ی مستقیم دارد


http://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/causes-of-cancer/alcohol-and-cancer/how-alcohol-causes-cancer"موسسه‌ی ملی سرطان" آمریکا نیز اعلام کرد که در گذشته تصور میشد در شراب قرمز خواص ضد سرطان وجود دارد اما اکنون مشخص شده است که برخلاف تصور گذشته حتی شراب قرمز نیز با سرطان رابطه‌ی مستقیم دارد


https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/alcohol/alcohol-fact-sheet🔹سایت علمی science alert نیز سال 2016 اعلام کرد که مصرف شراب به هر میزانی حتی به میزان کم, نه تنها عامل سرطان کبد است, بلکه عامل 6 نوع سرطان دیگر نیز است👇


http://www.sciencealert.com/alcohol-can-cause-sevenforms-of-cancer-new-analysis-findsمقاله‌ی منتشر شده در ncbi (اواخر 2016) رسما اعلام کرد که شراب عامل سرطان است


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27442501✍ همان‌گونه که مشاهده کردید نیمه‌ی دوم جمله‌ی قرآن نیز صد در صد و بدون هیچ شکی درست است و در مصرف شراب ضررهای فراوانی است و این ضررها بیشتر از فواید آن است. آیا این عظمت قرآن را اثبات نمیکند؟


لازم به ذکر است که قرآن به هیچ وجه مخالف استفاده‌ی دارویی از هیچ چیزی در طبیعت نیست. از این رو فقهای اسلامی با استناد به قواعد اصول فقه - که از قرآن و سنت  اخذ شده – از جمله قاعده‌ی مهم "الضروریات تبیح المحظورات" مواردی که ممنوع هستند در شرایط اضطراری با شرایط و ضوابط خاصی مباح می‌شوند.


منبع:رد شبهات ملحدین